Критерії вибору сучасного гаджета.


Насамперед давайте розберемося, навіщо потрібний планшет. Ось основні сфери його застосування:

• Інтернет-браузинг
• Ігри
• Перегляд фільмів
• Перегляд інтернет-відео
• Читання електронної документації (pdf, djvu)
• Читання електронних книг (художня література)
• Прослуховування музики
• Використання як великий навігатор, робота з картами
• Спеціальні застосування (управління обладнанням тощо).


На планшеті можна читати будь-які документи у будь-якому форматі. Під системою Android існує дуже багато програм для читання електронних документів. Формати PDF,DOC,TXT - усі можуть бути успішно посилені планшетом :) Отже, читання електронних документів — прерогатива планшета.

Мабуть, головне в будь-якому планшеті — екран, тому з нього і почнемо.

Розмір екрана


Стандартних розмірів екрану чотири - 7", 8", 9.7" та 10"-10.1". При цьому екрани 7" і 10" мають співвідношення сторін 16:10, а 8" і 9.7" - 4:3 (нагадаю, що у iPad екран має розмір 9.7", iPad mini 7.9". Співвідношення сторін у обох — 4:3).

Для перегляду фільмів найкраще широкий екран 16:10. Для роботи в інтернеті та читання зручніше планшет формату 4:3: його можна використовувати як горизонтально, так і вертикально. Планшет формату 16:10 вертикально використовувати не дуже зручно — він виходить занадто вузький і високий.

Велика перевага семидюймового планшета - невелика вага та розмір. Його легко тримати в руках тривалий час і він поміщається в кишеню піджака або жіночу сумку.

Розмір екрану 7" цілком достатній для ігор (адже майже всі вони створювалися для мобільних телефонів з меншими екранами) і перегляду фільмів у дорозі. Для інтернету та читання широкий екран 7" замалий. Так, все видно і користуватися можна, але на 8"-9.7" набагато зручніше. Планшети з широким екраном 10"-10.1" на мій погляд дуже зручні для диванно-ліжкового перегляду он-лайн або завантаженого з інтернету.

Вага планшета


Вибираючи розмір планшета, варто звернути увагу на його вагу. Хороша вага для семидюймового планшета - 300-330 грам. Планшет 9.7" важить 586-730 грам (iPad важать від 601 до 662 грама в залежності від моделі). 662 грами New iPad 4G дуже відчутні - тримати його довго навісу важко. Після виходу iPad mini стали з'являтися китайські 8-дюймові планшети з невеликою вагою (390-430 г), але до 309-грамового iPad mini їм ще далеко. Всі старі моделі 8-дюймових китайських планшетів дуже важкі – від 490 до 620 грам.

Тип екрана


Існують два основні типи екранів, що використовуються в планшетах – це IPS та TN. IPS має максимальні кути огляду та відмінні параметри картинки, але він дорожчий. TN зустрічаються різної якості: на деяких екранах картинка може темніти при відхиленні кута вниз вже на 5 градусів, в інших виглядає цілком пристойно при перегляді під великими кутами. Якщо купувати планшет з TN, має сенс шукати в інтернеті відгуки про його екран або, якщо є така можливість, дивитися на екран перед покупкою. Ще один тип матриці - MVA практично не поступається IPS, але він використовується рідко.

Роздільна здатність екрана


У семидюймових планшетах застосовуються екрани з роздільною здатністю 800?480, 1024?600 та 1280?800 пікселів. Якщо ви плануєте використовувати планшет для роботи в інтернеті та читання, настійно рекомендую не брати планшет з екраном 800x480 пікселів, адже текст на ньому виглядає недостатньо чітко.

Сучасні планшети 8" мають роздільну здатність 1024x768 пікселів, але зустрічаються і старі моделі з екраном 800x600 пікселів. Звичайно, я не рекомендую брати планшет з екраном 800x600 пікселів, адже 800 пікселів завширшки обмаль навіть для 7-дюймового екрану.
У планшетів 9.7" стандартний екран має роздільну здатність 1024x768 пікселів (як у iPad 2), але почали з'являтися планшети з екранами retina 2048x1536 пікселів (як у iPad 3 і 4).

Тип сенсора екрану


Всі сучасні планшети мають ємнісний (capacitive) сенсор, що реагує на дотик. У різних моделей планшетів підтримується різна кількість одночасних натискань (крапок, points) - зазвичай від 5 до 10, але це не дуже важливо. Ємнісні сенсори можуть відрізнятися за якістю – у деяких моделей сенсор може працювати гірше, ніж у інших. Може бути зниження чутливості на краях екрана, зустрічається зниження чутливості при погіршенні контакту корпуса планшета з руками, тому важливо дивитися відгуки щодо конкретних моделей.

У продажу ще зустрічаються старі моделі планшетів з резистивним тачскрином. Він вимагає натискання на екран і не дозволяє повноцінно реалізувати керування кількома пальцями.

Рекомендую купувати планшет тільки з ємнісним (capacitive) сенсором.

Харчування


Планшети відрізняються за енергоспоживанням та ємністю акумулятора. Стандартним вважається робота протягом 3 годин при максимальному навантаженні та 5 годин у режимі перегляду відео з відключеним WI-FI. Зустрічаються моделі, що працюють у режимі перегляду відео до 10 години. Крім даних на сайтах продавців, має сенс шукати відгуки покупців, адже у продавців дані не завжди є правдивими.

Процесор


Найпопулярніші процесори 2012 року - двоядерні Rockchip RK3066 та Amlogic 8726-M6(MX), що працюють на частотах 1600 та 1500 Mhz. Ці процесори збудовані на архітектурі Cortex A9 і мають вбудований графічний процесор Mali 400. Cortex - це не модель процесора, а архітектура компанії ARM, яка сама не випускає процесори.

Наразі з'являються планшети на нових чотириядерних процесорах Allwinner A31 та RK3188. Швидше за все, ці процесори будуть дуже популярні в моделях 2013 року.

У продажу зустрічаються планшети з більш старими процесорами. Так на початку минулого року був популярний чіп AllWinner A10, що включає ядро ??A8, що працює на частоті 1000-1200MHz і графічне ядро ??Mali-400. Хоча цей процесор і застарів, інтернет, відео, іграшки працюють на ньому цілком нормально.
До цього часу у продажу зустрічаються дешеві планшети на процесорах VIA WM8650 800Mhz. Ці планшети працюють надзвичайно повільно (настільки повільно, що не вийде навіть повноцінно користуватися інтернетом та грати у найпростіші ігри).

Пам'ять


Планшет має три або чотири види пам'яті:
1. RAM - оперативна пам'ять, необхідна роботи програм. Зустрічається від 256Мб до 1Гб. Має бути не менше 512 Мб, але краще 1Гб. 2. Системна флешпам'ять, на якій встановлена ??операційна система та програми. Бажано, щоб ця пам'ять була також об'ємом 1Гб. 3. Слот для картки MicroSD. На картці можуть зберігатися відеофайли, музика, дані, а також встановлюватися деякі великі програми та ігри.
4. Внутрішній накопичувач. Замінює або доповнює картку пам'яті. Зазвичай має об'єм 8Гб або 16Гб, реальний об'єм буде 6 або 14Гбайт. Зовсім не обов'язково прагнути того, щоб було 16Гб, адже завжди можна скористатися карткою MicroSD.

Засоби зв'язку


Усі планшети мають WI-FI. Деякі моделі мають проблеми з якістю прийому, тому варто читати відгуки. Bluetooth зустрічається досить рідко, та й чи потрібен він?

Китайських планшетів із вбудованим 3G-модемом та слотом симкарти досить мало. Тому навряд чи варто сподіватися знайти хороший у всіх відносинах планшет з 3G, проте є два рішення, що замінюють вбудований 3G у планшета:
1. Більшість планшетів підтримує зовнішній USB-модем. При цьому навіть не потрібно щось налаштовувати: після підключення модему планшет виходить в інтернет. Важливо лише, щоб ваш модем входив до списку підтримуваних. Найстандартніші модеми, які підтримують усі - Huawei E1550, E1750. Для підключення модему може бути потрібний кабель OTG, якого може не бути в комплекті планшета.
2. Всі смартфони на Android (та й iPhone також) можуть працювати в режимі точки доступу. У цьому телефон стає wi-fi роутером. Налаштування цього режиму в телефоні дуже просте.

USB та OTG


Всі планшети мають USB-порт для підключення до комп'ютера, багато мають режим OTG (підключення USB-пристроїв до планшета). Для OTG може бути великий USB-роз'єм, так і окремий MiniUSB роз'єм або навіть єдиний MiniUSB-роз'єм використовується як для підключення до комп'ютера, так і для OTG через спеціальний OTG-перехідник. У деяких планшетів перехідник йде в комплекті, до деяких потрібно купувати окремо.



Через OTG можна підключати до планшета USB модеми, флешки, картридери, миші, клавіатури.

GPS


Більшість дешевих планшетів не мають GPS модуля. Якщо Ви плануєте використовувати планшет як навігатор або для роботи з картами, шукайте модель із вбудованим GPS-приймачем.

Камера, HDMI


Усі планшети мають фронтальну камеру (деякі та задню камеру). Чи потрібна вона? По-моєму, не дуже. Фронтальна хіба що для Skype. Використання планшета як фотоапарата мені здається досить курйозним. Якість камер у більшості китайських планшетів дуже низька — виробники ставлять найдешевшу камеру «для галочки».
Багато планшетів мають вихід HDMI (зазвичай роз'єм MiniHDMI) для підключення до телевізора.

Відомість моделі


Багато китайських планшетів не мають жодної назви та моделі. Купуючи такий планшет, необхідно розуміти, що якщо щось піде не так, ви залишитеся з ним віч-на-віч і навряд чи знайдете допомогу на форумах. На нові прошивки можна також не розраховувати. Водночас майже кожен безіменний планшет — аналог якоїсь відомої моделі, але аналогія може бути не повною.
Я рекомендую вибирати планшет, що має назву бренду та модель. Перед покупкою варто подивитися, чи є гілка, присвячена цій моделі на тематичних форумах. Добре себе зарекомендували китайські бренди Ainol, YuanDao (Window, Vido), Pipo, Onda, Momo, Hyundai, Cube, Ramos.

Операційна система


Майже всі китайські планшети працюють на Android. Планшети з Android версії нижче за 4.0 купувати вже не варто.

Перед покупкою має сенс подивитися, чи існують альтернативні та покращені прошивки. Так для багатьох планшетів Ainol існують прошивки Cyanogenmod, що повністю замінюють китайські збірки Андроїда.

Google Play


Дуже важливо, щоб у операційній системі планшета була підтримка Google Play (колишній Android Market). Це дозволить ставити будь-які програми, яких у Google Play сотні тисяч. Якщо підтримки спочатку немає, встановити її може бути непросто, а іноді й неможливо.

Пошук, вибір та відгуки


Відгуки про планшети можна знайти у спільнотах покупців та на форумах. Коли ви визначитеся з вибором, можна починати шукати конкретні моделі у китайських інтернет-магазинах.

Сподіваюся, наведені вище поради допоможуть вам з вибором планшета.

Отже, чого на мій погляд не варто купувати:

- Безіменні планшети; - Планшети з резистивним тачскіном; — планшети з низькою роздільною здатністю (800x480 для 7", 800x600 для 8" та 9.7");
— планшети на Android версії нижче 4.0 (якщо у них старий Android, то й залізо застаріле); - планшети з великою вагою (більше 350гр для 7", більше 450гр для 8", більше 650гр для 9.7").

Купуючи китайський планшет, я б для себе вибрав один із варіантів:

1. 7" IPS 1024x600 або 1280x800, до 330 грам, відома модель. 2. 8" IPS 1024x768, до 430 грам, відома модель. 3. 9.7" IPS 2048x1536, до 650 грам, відома модель.

Не дивуйтесь, що я не вказую тип процесора. Справа в тому, що при поєднанні типу матриці IPS, гарної роздільної здатності, малої ваги та відомої моделі процесор автоматично виявиться сучасним.

Насамкінець зазначу, що будь-який китайський планшет швидше за все може мати якісь недоліки. Можливо, вам пощастить, і недоліки будуть настільки несуттєвими, що здаватиметься, що їх немає. Але в будь-якому випадку потрібно розуміти, що китайський планшет поступатиметься моделям всесвітньо відомих виробників, але й коштує він у 3-5 разів дешевше




Дата публікації: 16.7.2022 , 20:25
Джерело: kit-Gadget